Artist of the year! Opowieść o tym, że warto próbować!

Kiedy dostajemy od Was takie wiadomości:

„Nie wiem, co powiedzieć…. Zwyczajne „dziękuję” to zdecydowanie za mało. Jesteście mistrzami!!! Reportaż jest fenomenalny!! Współpraca z tak wspaniałymi ludźmi to dla nas wyróżnienie. JESTEŚMY ZACHWYCENI!!! MOI KOCHANI… JESTEŚCIE NADZWYCZAJNYMI ARTYSTAMI!

Patrycja i Michał

Szczerze powiem, że takie słowa działają na nas jak… zjedzenie tortu czekoladowego w całości, głaskanie kota cały dzień i buszowanie po Angkor Wat w Kambodży razem wzięte – serio, endorfiny szybują i można już tylko leżeć do góry brzuchem z szerokim uśmiechem na twarzy. Z tego powodu nigdy nie mieliśmy potrzeby, aby szukać opinii o tym, co robimy w innych jeszcze miejscach. Dzięki Wam czujemy, że wkładanie serca w zdjęcia i filmy przynosi pożądany efekt, uszczęśliwiamy Was i to uszczęśliwia nas. As simply as that!

Ściana chwały, czyli opowieść o tym, że warto próbować

Co się zmieniło? Obejrzeliśmy dawno temu sitcom „How I met your mother” – Barney jeden z bohaterów uwielbiał podejmować wyzwania. Nie ważne, czy były dziwne, trudne lub niewykonalne, na każde odpowiadał: „Chaaaaallenge accepted!”. I tak jednego roku i my powiedzieliśmy challenge accepted konkursom, na które nigdy nie mieliśmy parcia, ani czasu, a pewnie brakowało trochę odwagi też! 😉 Ale zdjęcia i filmy były, więc je zgłosiliśmy. Tym sposobem 2017/2018 stanął pod mocnym znakiem mierzenia się z opinią branży.

To, co się zadziało… Tamten rok zamknęliśmy tytułem ARTIST OF THE YEAR (który utrzymaliśmy jeszcze w roku następnym, aaa)! Zaraz potem zgarnęliśmy srebro w kategorii najlepszy film narzeczeński w najważniejszym filmowym konkursie WEVA! Uwierzcie, szczęki nam opadły, a duma ciągle rozpiera. Jednak dopiero wiadomość z Wielkiej Brytanii zdeklasowała inne – nasze zdjęcie znalazło się wśród najlepszych zdjęć na świecie w konkursie SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS i trafiło na WYSTAWĘ W LONDYNIE!

Fotograf ślubny ze Śląska nagrodzony w Somerset House

„Dazzling winners” – London Evening Standard
„Stunning and moving photography” – Londonist
„World’s best contemporary photographs” – Huffington Post
„Incredible images” – Lonely Planet

Myślę, że Barney przybiłby nam piątki – challenge został wykonany!

Jesteśmy szczęśliwi i dumni, dziękujemy Wam za zaufanie na każdej sesji i reportażu, dzięki temu mogliśmy tyle osiągnąć razem z Wami! Nie możemy doczekać się nowych sesji!

Nasze nagrody i wyróżnienia:

awards 960 2

– Open Competition/Best Portrait (w konkursie startowało 320 tys. zdjęć z całego świata!)

– wystawa fotografii w galerii sztuki w Somerset House w Londynie (odwiedzane rocznie przez 3mln ludzi!)

– Best Wedding Photographer 2022

– Best Wedding Photographer 2019

– Best Bridal Portrait 2018

– Best Wedding Photographer 2017

  • Zostaliśmy wybrani do międzynarodowego jury w konkursie Fotografia Cameramani w 2023 i 2024

– wielkie wyróżnienie, aby jako autorytet oceniać prace innych fotografów!

– Best engagement film – srebro

  • Zachwycające zdjęcia i filmy ślubne 2019 i 2020

– zestawienie najlepszych w Polsce wg ABC Ślubu

badge wyroznienia 1

Jesteśmy na liście najlepszych fotografów i filmowców ślubnych w Polsce:

Zostaliśmy czterokrotnie docenieni przez ślubnych ekspertów:

Publikacje w magazynach drukowanych i internetowych:

Nasza praca spodobała się kilku redakcjom i zechcieli o naszej twórczości napisać. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie!

Nasza zdjęcia pojawiły się także na stronach znanych polskich projektantów sukni ślubnych, dziękujemy za docenienie!

  • Joanna Niemiec Atelier
  • Patricia Szlażko Designer
  • Atelier Melove
  • Sylwia Kopczyńska u Bellovelo

Współpraca ze znanymi markami:

Mieliśmy też przyjemność pracować z wieloma firmami, które tworzą lub oferują usługi na najwyższym poziomie! Dziękujemy za zaufanie!

Przykładowe prace możecie zobaczyć poniżej.

marki wspolpraca 1


Prestiżowa współpraca

Wrzucamy trzy nasze ulubione produkcje, które zrealizowaliśmy we współpracy przy sesjach stylizowanych z różnymi markami. Uwielbiamy wszystkie ciekawy projekty, które dają nowe spojrzenie, pełne subtelności i zmysłowości – czy będą to gęstości z silnym światłocieniem, czy pastelowa lekkość! To dla nas wyróżnienie, że marki wrażliwe na piękno zechciały właśnie nas jako część swojego zespołu! Czekamy na następne współprace! Więcej naszych filmów można zobaczyć TU, a więcej zdjęć TU.

Oglądajcie koniecznie z dźwiękiem!

LooksLikeFilm – Artysta roku, czyli najpiękniejsze zdjęcia ślubne!

Kiedyś pewna wedding plannerka na branżowym evencie powiedziała do wszystkich fotografów ślubnych: w internecie jest wiele konkursów, chwalcie się przede wszystkimi tymi, które mają znaczenie! Jak takie konkursy wytypować?

Sony World Photography Awards było łatwo ze względu na jego światową renomę i profesjonalne jury (fachowcy z branży fotograficznej: nie tylko znani fotografowie, ale też założyciele i dyrektorzy galerii fotograficznych, wydawcy magazynów zw. ze sztuką czy fotoedytor brytyjskiego Vogue’a!). A dlaczego LooksLikeFilm i co to właściwie jest?

Mówiąc słowami założycieli LooksLikeFilm: „It’s an epic, never-ending feedback loop of jaw-dropping awesomeness, basically” 😀 I tak właściwie jest – to jedno z dwóch miejsc, które od dawien dawna podglądaliśmy, aby się inspirować kreatywnością zdolnych fotografów z całego świata. Konkursy LLF są też mocno demokratyczne – cała społeczność głosuje, a na chwilę obecną członków jest… 55 tysięcy! Przez ten portal przechodzi naprawdę setki tysięcy zdjęć rocznie i dostać tam wyróżnienie tygodnia lub miesiąca, to jest coś! Zdobyć miejsce w kategorii: Artist of the year – wydawało się celem nie do osiągnięcia!

A jednak – udało się nam to od razu w pierwszym roku i powtórzyliśmy wynik rok później (tu możecie zobaczyć jedno i drugie nagrodzone zdjęcie). To duża rzecz dla każdego fotografa ślubnego – zdobyć uznanie w oczach profesjonalistów z branży, w końcu znają temat od podszewki 😉 Oprócz tego na koncie mamy wyróżnienia za najlepsze zdjęcie tygodnia, miesiąca i sukces z ostatniego czasu – nasze dwa zdjęcia znalazły się w grupie 275 najbardziej oszałamiających i inspirujących zdjęć! Międzynarodowa społeczność LLF zdecydowanie lubi nasz styl, baaardzo to miłe i wyróżniające!

lookslikefilm


My Wed – Wschodzące talenty w społeczności fotografów ślubnych z całego świata

Kolejnym miejscem, które od dawna podglądamy, jest portal MyWed również zrzeszający fotografów z całego świata, ale tym razem kategoria zdjęć jest tu uściślona do zdjęć ślubnych/par. Wyróżniane są tam naprawdę rewelacyjne zdjęcia ślubne, jest to doskonałe miejsce do pobudzania swojej kreatywności i wrażliwości. Można inspirować się całymi garściami! Tam jury jest jednak bardziej kameralne niż w LLF – o najlepszych zdjęciach decyduje grupa fotografów-członków.

I również tam udało nam się ściągnąć uwagę!!! Dwa nasze zdjęcia znalazły się w gronie najlepszych zdjęć tygodnia, a my sami trafiliśmy do kategorii WSCHODZĄCE TALENTY 1f604 Więcej naszych nieszablonowych zdjęć możecie zobaczyć tutaj: zdjęcia ślubne.

Portal ten funkcjonuje też jako miejsce przyjazne parom młodym, gdzie można poszukać najlepszego fotografa na ślub. Przy czym na polskim rynku nie jest jeszcze tak dobrze znany przyszłym pannom młodym, ale powoli się to zmienia!

najlepszy fotograf slaskie2
najlepsze zdjecia slubne3


3 miejsca warte obserwowania nie tylko przez fotografa ślubnego, ale i każdą pannę młodą

Pierwszym, o którym chcę wspomnieć, to polskie miejsce – to społeczność Sztuka Fotografii Ślubnej – jak piszą autorzy strony: „Spośród wszystkich, którzy publikują swoje zdjęcia na Grupie Fotografii Ślubnej, chcemy docenić tych najlepszych, którzy swoją fotografią inspirują i kreują współczesne trendy”. W tym miejscu wiele wyróżnień dotyczy zdjęć reportażowych na wysokim poziomie. Mamy na koncie tam kilka publikacji, a w jury zasiada kilkoro fotografów ślubnych, których bardzo cenimy, więc tym milej być docenionym przez takie grono działające na tym samym podwórku, co my 😉

Zdjęcie ślubne na Śląsku Pana Młodego z cygarem

Drugie miejsce to Digital or not fine art photography magazine – miejsce, które jest dedykowane różnorodnej fotografii mieszczącej się w kategorii fine art (baśniowe, lekkie, jasne, bliskie poezji). W przeciwieństwie do miejsce powyżej, tutaj raczej nie spotkamy zdjęć reporterskich, są to przepiękne wystudiowane portrety, własne kreacje. Takie miejsce dla wrażliwców! Ogromnie się cieszymy, że i tu znaleźliśmy swoje miejsce i nas doceniono!

Ostatnie trzecie miejsce to Photobug Community, które jeszcze do niedawna stanowiło część Junbug Weddings – najbardziej znanego na świecie portalu ślubnego z poradami i trendami ślubnymi dla panien młodych. I to jest sytuacja z serii: dwa w jednym – Junbug gorąco rekomenduję jako miejsce inspirujące dla par młodych, a Photobug to z kolei platforma dedykowana fotografom. Ogromny zasób wiedzy, kreatywne miejsce, pobudzające do rozwoju środowisko o wysokich wymaganiach – wyróżnienie tam to jak zdobycie „złota”! I my mamy takowe w swojej kolekcji!

photobug


WEVA, czyli najważniejsze miejsce, gdzie można znaleźć najlepszego filmowca ślubnego

Worldwide Event Videographers Association to społeczność zrzeszająca profesjonalnych filmowców ślubnych z całego świata, ogromna kopalnia inspiracji! W tym miejscu całe godziny mogą spędzić nie tylko twórcy, ale także panny młode wraz z narzeczonymi poszukując najlepszego specjalisty, który zrobi dla nich najlepszy film ślubny albo teledysk ślubny! Poziom jest naprawdę wysoki, a filmy różnorodne! Można podejrzeć jakie trendy panują u naszych Zachodnich czy Wschodnich sąsiadów albo jak wyglądają amerykańskie klipy ślubne.

Oprócz tego WEVA organizuje też co roku konkursy filmowe, aby wyłonić najlepszych z najlepszych. W jury zawsze zasiadają zwycięzcy z poprzedniej edycji, także wybór za każdym razem jest nieprzewidywalny i uzależniony od wrażliwości i preferencji danej grupy filmowców – co jest bardzo ekscytujące! Konkurencja jest zawsze bardzo duża, więc tym bardziej z dumą informujemy, że udało nam się znaleźć w nagrodzonym gronie – dostaliśmy srebro w kategorii: najlepszy film zaręczynowy! 

Tak o tym teledysku ślubnym napisaliśmy przy premierze na FB: Jest taki serial „Przyjaciele”, kto zna ten wie, o jaką energię dodatnią tam chodzi, a teraz powiem Wam, że spotkaliśmy parę jakby żywcem wyjętą z tego świata i jeszcze spędziliśmy z nimi jedno popołudnie w Londynie! ? Jak trailer nowego serialu?

Jeśli jeszcze go nie widzieliście, koniecznie klikajcie!

Najlepszy fotograf ślubny, czyli o rekomendacjach portali ślubnych

Na polskim rynku istnieje wiele portali ślubnych, ale kilka z nich jest wartych szczególnej uwagi – są to miejsca eksperckie i kreujące nowe trendy takie jak: ABCślubu, Zankyou, Panna Młoda (także magazyn drukowany) czy Bridelle. Jest też wiele ciekawych blogów o tematyce ślubnej np. Sweet Wedding czy Ślubny Nieporadnik.

Codziennie można na nich znaleźć nowe inspiracje ślubne z Polski i ze świata – rzeczowe poradniki jak przygotować ślub, złote rady oraz jakich błędów uniknąć, przegląd najpiękniejszych sukien ślubnych czy dekoracji na ślub, a także jak wybrać fotografa czy filmowca – biorąc pod uwagę ich liczbę na rynku może się to okazać niezłym wyzwaniem dla pary młodej, która nie ma żadnych faworytów i nie orientuje się w temacie (co nie jest zaskakujące – w końcu w większości przypadków ślub jest pierwszym w życiu ;)). W tym temacie eksperci z branży publikują też co roku listy rekomendowanych fotografów ślubnych, które bardzo ułatwiają znalezienie najlepszego fotografa na ślub. ABCślubu wyróżniło nas w swoich dwóch ostatnich edycjach – dołączyliśmy do najlepszych w Polsce! Dziękujemy!

abcslubu


Publikacje branżowe – najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Baardzo przyjemną sprawą i wyróżnieniem dla nas są publikacje na portalach i blogach branżowych oraz w magazynach drukowanych. Nie ukrywam, że jestem wielką fanką kilku ślubnych miejsc w internecie – lubię tam zaglądać, żeby doładować się pięknymi zdjęciami z sesji ślubnych i zawsze po cichu marzyłam, żeby jedna z naszych się tam znalazła. A ponieważ jestem zdania, że marzenia mogą się spełnić tylko wtedy, kiedy zrobimy z nich swój cel, postawiliśmy sobie takie wyzwanie! I wiecie co? Udało się! Na koncie mamy już niejedną publikację – w tym nawet drukowaną w luksusowym magazynie „Panna Młoda”!

pannamloda

Chcę też wspomnieć o innej ważnej dla nas publikacji – tym razem naszego klipu z sesji stylizowanej w Śląskiej Prohibicji. Nasza interpretacja filmowa została doceniona przez portal ślubny Zankyou, który uchodzi za „Vogue’a branży ślubnej”. Polecamy ten portal wszystko pannom młodym, które mają wysokie wymagania i szukają czegoś nieszablonowego oraz wyjątkowego – czy to dotyczy sukni ślubnej, florystyki czy fotografa.

Jako ciekawostkę dodam, że choć klip powstał na potrzeby partnerów sesji, restauracja Śląska Prohibicja z Katowic, w której odbyły się nagrania, była tak zachwycona naszą realizacją, że postanowili dołączyć nasz klip do ich kampanii promującej lokal!

Jeśli chcecie zobaczyć wyróżniony film, to umieściliśmy go już wyżej w sekcji dotyczącej naszej współpracy ze znanymi markami, o tutaj!

zankyou3

Ku pamięci zostawiam też dwa artykuły, które napisała o nas redakcja portalu Bridelle. Są to wyjątkowo miłe słowa, które każdy fotograf czy filmowiec ślubny z radością o sobie przeczyta! W pierwszym artykule są poruszone zalety pracy w duecie na ślubie, daje to naprawdę wiele! Sami przeczytajcie!

bridelle2

Drugi artykuł dotyczy z kolei naszych sesji plenerowych. Autorka docenia naszą wyobraźnię i pomysłowość na sesje ślubne, zauważa, że dzięki temu zdjęcia z sesji plenerowej nie są powtarzalne, ani nudne. Bardzo nas to cieszy, bo rzeczywiście każdą sesję staramy się spersonalizować i poza pokazaniem uniwersalnego piękna i uczuć, staramy się dodać element lub scenerię, która jest bliska ich sercu i osobowości. Jeśli chcesz zobaczyć nasze najpiękniejsze zdjęcia ślubne plenerowe z sesji to tu.

bridelle

A zaczęło się od publikacji na blogu Kasi z SweetWedding.pl – długo się zastanawiałam czy zapytać, a okazało się, że z wielką chęcią opublikowała naszą toskańską sesję, nie tylko doceniła zdjęcia, ale nawet wykonane przez nas łapacze snów! Całą sesję możesz zobaczyć tutaj: www.dwudziestadruga.pl/blekitny-van-polskiej-toskanii-czyli-photobus-dolina-cedronu/ 

sweetwedding1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podoba Ci się to, co robimy?

Odezwij się

Nagrody i wyróżnienia