Po co jest plener ślubny? Czy go potrzebujecie?

Możesz się zastanawiać, czy plener ślubny jest Wam w ogóle potrzebny, skoro będziecie mieć zdjęcia ze ślubu i przyjęcia. Odpowiem od razu: TAK, warto zadbać o takie zdjęcia! Plener ślubny jest uzupełnieniem, piękną klamrą zamykającą reportaż ślubny.

W trakcie Waszego dnia ślubu koncentrujemy się na opowiedzeniu Waszej historii, ukazaniu emocji, subtelności, akcji, wyłapaniu wszystkich smaczków, które potem będą dla Was pięknym arsenałem wspomnień! Ale reportaż ślubny to zdjęcia podpatrzone, Wy i Wasi bliscy złapani w różnych interakcjach, wzruszeni, rozbawieni, przy stole albo w tańcu na parkiecie. Natomiast plener ślubny to Wy sportretowani tylko we dwoje, razem, w ciekawym otoczeniu, skupieni tylko na sobie i Waszym uczuciu!

Przyznajcie przed sobą szczerze, ile macie wspólnych ładnych zdjęć razem?

I nie mówię o selfie! Pewnie większość z nich to zdjęcia, które macie z innych wesel Waszych przyjaciół (ustrzeleni w szale zabawy), może kilka z wakacji (z tym samym uśmiechem, w tej samej nieco sztucznej pozie, patrząc w aparat).

Plener ślubny – czy zrealizowany w dniu ślubu czy innego dnia – to doskonały moment na zrobienie sobie pięknych zdjęć, na których jesteście razem i pokazani naturalnie, w Waszych emocjach, zakochani. Ślubujecie sobie miłość, zakładacie rodzinę, to najlepszy czas na taką pamiątkę! I dobry start na wspólne zdjęcia do Waszej nowej kroniki rodzinnej!

O tym, co wyróżnia nasze nieszablonowe zdjęcia z plenerów ślubnych:

 

 • Emocje, bliskość, radość – opowieść o Was
 • Piękne światło i światłocienie
 • Malarskie naturalne barwy
 • Klimatyczne czarno-białe zdjęcia
 • Minimalizm – poszukiwanie formy, harmonii
 • Pomysły na plener ślubny – różnorodność w dobrym stylu

Poniżej znajdziecie także:
– Praktyczny poradnik: jak się przygotować do ślubnej sesji plenerowej i jak wybrać miejsce na plener ślubny

Zobacz 40 naszych ulubionych zdjęć z pleneru ślubnego!

 

Marzysz o takich zdjęciach z pleneru ślubnego?

Jeśli chcecie poznać naszą ofertę, wystarczy napisać!

Tak, poproszę cennik!

Chcesz zobaczyć więcej? Poniżej!

sesja slubna plener slubny wiecej 07
sesja slubna plener slubny wiecej 04
sesja slubna plener slubny wiecej 09


Emocje, bliskość, radość – opowieść o Was

Kochamy fotografować ludzi, a zatem Wy jesteście dla nas na pierwszym miejscu! Wy i Wasza bliskość, Wasza miłość, Wasze gesty, sposób w jaki się przytulacie i śmiejecie. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy Was sfotografować autentycznie tak, że na zdjęciach będziecie wyglądać naturalnie jak Wy! A to wszystko w atmosferze luzu i swobody!

Sesja ślubna w lesie zachód słońca

Piękne światło, światłocienie

Naszą wielką pasją jest także światło. Totalnie oszaleliśmy na jego punkcie! Szukamy więc światła wszędzie – i tego pierwszoplanowego, i tego kameralnego. Efektownego i subtelnego. Dramatycznego i romantycznego. O wschodzie i zachodzie słońca. W każdej postaci! Tak – światło to zdecydowanie nasz konik!

Klimatyczne czarno-białe zdjęcia ślubne

Mimo uwielbienia do koloru, jesteśmy też wrażliwi na piękne czernie-biele. Aby miały siłę muszą być jednak spełnione określone warunki (światłocień!), bo nie każde zdjęcia powinno być czarno-białe. Działa to też w drugą stronę – niektóre kolory potrafią rozpraszać i odciągać uwagę od głównego wątku lub emocji – wtedy szlachetne czernie-biele podkreślą temat!

Plener ślubny miejsca śląsk Kraków

Barwy! Barwy! Barwy!

Kolor ma moc, potrafi stworzyć atmosferę lekkości, wolności. Podkreśla radość, a czasem zamyślenie. Potrafi spotęgować tak wiele emocji. Czujemy kolory całym sercem! A wśród nich szczególne miejsce mamy dla ukochanych zieleni, musztardowego żółtego, miedzianych brązów, a także stalowych granatów!

Cenimy minimalizm – artystyczne formy

Emocje sfotografowane w pięknym świetle – czy może być lepiej? TAK! Dodajcie do tego piękną formę, rytmy, geometrię w kadrze – nic nie rozprasza – oto wyrazistość, którą daje minimalizm. To element, który podnosi poprzeczkę i dodaje naszym zdjęciom jeszcze więcej tego szczególnego nieszablonowego wyrazu. Dlatego przynosi też nagrody!

*Na naszym blogu znajdziecie minimalistyczną sesję w bieli – gratka dla fanów ciekawej architektury!

Plener ślubny oryginalne miejsca filharmonia szczecińska

Pomysły na plener ślubny – różnorodność w dobrym stylu!

Miłośnicy natury, dzikiej przyrody

Jesteśmy jak Włóczykij – ciągle w drodze, a najlepiej w dzikościach! Wciąż odkrywamy zachwycające miejsca, gdzie potem możemy Was zabrać na sesję w górach, w lesie czy na plener nad jeziorem. Skały, drzewa, natura – to nasz żywioł!

Plener ślubny w lesie miejsce na sesję ślubną

Kochamy mgły i industrialne sesje ślubne

Mieszkamy na Śląsku, więc to chyba już część naszego dziedzictwa, że kochamy industrialny klimat! Ruda stal, czerwone cegły, fabryczne okna, loftowy klimat, a to wszystko spowite tajemniczą mgłą. Jeśli chcesz industrialne zdjęcia ślubne to możesz na nas liczyć!

Plener ślubny sesja industrialna mgły

Oryginalne pomysły na plener

Ktoś nas kiedyś zapytał, czy to w ogóle możliwe, żeby skończyły się nam ciekawe miejsca na plener ślubny? Nie ma szans! A to dlatego, że wciąż eksplorujemy Polskę i świat, a poza tym inspirujemy się tym, co Wy kochacie – czasem Wasza pasja może być dobrym punktem wyjścia do pomysłu na miejsce na plener ślubny! Jaskinie, ruiny w dżungli, włoskie miasteczka, najsłodszy van, wymarzony cabriolet, a może spacer z alpakami? Czemu nie!

Podróżoholicy! Organizujemy plenery zagraniczne

Wolny czas spędzamy zwykle w drodze, jesteśmy nałogowymi podróżnikami! Zwiedzamy Polskę i świat – zarówno ten bliski, europejski, jak i ten dalszy – azjatycki i amerykański. Mamy za sobą już dziesiątki podróży, mamy też duże zdolności w planowaniu oszczędnych wypraw (łowcy tanich lotów się kłaniają ;)), więc jeśli Waszym marzeniem jest plener zagraniczny we Włoszech, Szkocji albo na rajskich wyspach z nami to całkowicie realne!

Sesja ślubna Amalfii plener zagraniczny

Koty! Z miłości do naszego mości Spencera

Na koniec nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednej naszej miłości – jest nim nasza czarna kulka, mości kot Spencer. Musicie jednak wiedzieć, że to nie typowy kocur, który chodzi swoimi drogami, to jak skrzyżowanie labradora z angielskim lordem 😀 Ten szalony pozytywny koci PR powoduje, że po prostu nie możemy przejść obojętnie obok żadnego kota! Dlatego możecie mieć nadprogramowe zdjęcia z tymi słodziakami! Sorry not sorry 😉

sesja slubna plener slubny pomysly koty 04 3

sesja slubna plener slubny 27 1

Chcesz takie zdjęcia z pleneru ślubnego?

Może szukasz nie tylko fotografa na ślub, ale także filmowca? Jeśli tak, to świetnie się składa!

Możesz u nas wybrać też teledysk ślubny (esencja w formie filmowej 3-5 minut) lub film ślubny (dłuższy metraż do 40 minut).

Tak, poproszę cennik!

Praktyczny poradnik:

Jak się przygotować do ślubnej sesji plenerowej i jak wybrać miejsce na plener ślubny?

Plener ślubny w lesie zachód słońca
Sesja ślubna w lesie z cabrioletem
Plener ślubny nad jeziorem wesele


Spis treści:


Kiedy zrobić plener ślubny – w dniu ślubu czy innego dnia?

Są pary, które wiedzą od razu, że marzą o przecudnym plenerze ślubnym innego dnia i nie mają takich dylematów, ale co jeśli nie wiesz? Pozwól, że opowiemy krótko o plusach i minusach obu rozwiązań!

Kiedy plener ślubny w dniu ślubu innego dnia

 • plener ślubny w dzień ślubu

Niewątpliwie zaletą takiej sesji jest to, że będziecie mieć portrety w “żywych” emocjach ślubnych, w makijażu i fryzurze ślubnej. Taka sesja jest też króciutka, trwa maksymalnie 30 minut. Można też zabrać na sesję ślubną druhny!

Minusy? Trzeba ją uwzględnić w harmonogramie dnia, aby zdążyć zanim zajdzie słońce (jeśli na takich portretach Wam zależy). Możecie pomyśleć o minisesji zaraz po ceremonii ślubnej/po kościele, kiedy goście będą zajęci przejazdem na miejsce przyjęcia lub po pierwszym tańcu, czyli po oficjalnym rozpoczęciu wesela. Poza złotą godziną (czyli w okolicach zachodu słońca) można też wykorzystać niebieska godzinę – chwila po zmroku, która daje na wieczornych zdjęciach piękny granat nieba. Warto mieć w pamięci, aby nie oddalać się zbytnio od sali z powodu ograniczeń czasowych (nie chcecie znikać gościom na zbyt długo z wesela). Na niektórych presja czasu źle wpływa, trudniej się zrelaksować, być sobą. Czasem też goście podglądają i sesja przestaje być intymną sprawą na osobności 😉

 • plener ślubny innego dnia

Możesz założyć sukienkę ślubną po raz drugi 😀 Jest to rodzaj wyjątkowej randki (w niecodziennych strojach ;)), intymny czas dla Was na bliskość i czułość, radość i śmiech! Dużą zaletą jest komfortowa ilość czasu, luz i swoboda, brak troski, że sukienka czy garnitur się ubrudzą. Można wybrać dowolne miejsce w Polsce lub na świecie na plener swoich marzeń! Poza pięknymi portretami możemy zrobić z Wami również epickie zdjęcia na ścianę do salonu w wielkim formacie, bo mamy ciekawe tło lub cudne światło do dyspozycji!

Minusy? Na pewno trzeba ponownie zadbać o makijaż i fryzurę (choć nie musi być taka sama jak w dzień ślubu!) i przeznaczyć na plener jeden wolny dzień. Ważne, aby to nie był dzień po weselu, bo suknię należy wyprać, a Wy powinniście być wypoczęci – w końcu chcecie wyglądacie wspaniale!

 • Optymalne rozwiązanie

Najlepiej zrobić obydwa plenery! W dzień ślubu to tylko moment, a warto złapać Wasze emocje na wspólnym Waszym portrecie. Zawsze doradzamy to każdej naszej parze – nawet jeśli zdecydowali się na plener innego dnia. Za to sesja w innym terminie to taka Wasza wisienka na torcie, doskonała klamra, która spina całą Waszą ślubną opowieść na przepięknych kadrach razem!

Plener ślubny Ochodzita


Jaki wybrać pomysł na plener ślubny? Jaki styl sesji ślubnej?

 • w stylu Waszego wesela

Jeśli macie wybrany określony styl Waszego ślubu np. wesele boho, rustykalne, industrialne, eleganckie, możecie postawić na spójność i zdecydować, aby plener ślubny został utrzymany w podobnym klimacie. To pomoże nieco Wam zawęzić potencjalne miejsca i pomysły na sesję. Niektóre sale można wręcz wykorzystać po ślubie jako świetną lokację na Wasz plener – jeśli wesele było w stodole albo w kamiennym spichlerzu takimi jak Oaza Leńcze, to wprost wymarzone miejsce na plener! Do tego będzie spójne z całością. Villa Love też znana jest ze swego uroku, mówi się o niej polska Toskania 🙂

 • Wasze ulubione miejsce

Innym kluczem do wytypowania miejsca na plener ślubny jest przyjrzenie się własnym preferencjom. Zastanówcie się, gdzie dotychczas lubiliście spędzać czas najczęściej lub może macie jedno szczególne miejsce, z którym macie osobiste miłe wspomnienia? Niektórzy zerkają na miejsce oświadczyn – może to były Bieszczady albo przytulna kawiarnia? Warto rozważyć potencjał na zdjęcia lub po prostu zapytać nas o opinię. Zawsze pomagamy naszym parom w wymyśleniu miejsca na sesję ślubną!

 • Wasze wymarzone miejsce

Jeszcze inna metoda, to wsłuchanie się w głos swojego serca – o czym zawsze marzyliście, co rozpalało Was na samą myśl? Może oglądaliście jakiś film, którego akcja rozgrywa się w pięknych okolicach? Warto popuścić wodze fantazji – czasem z najbardziej szalonych pomysłów wychodzą realne tematy! Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc – możemy zweryfikować możliwość wykonania zdjęć w danym miejscu i zająć się całą organizacją sesji.

 • Podróż poślubna – przygoda

Wspominaliśmy już, że jesteśmy zapalonymi podróżnikami, więc również możecie liczyć na naszą gotowość, aby wsiąść razem z Wami w samolot i polecieć dokądkolwiek! Świat jest piękny, a każda podróż to wielka przygoda, która zostawia wspomnienia na całe życie! Niektóre nasze pary łączą temat zagranicznego pleneru ślubnego ze swoją podróżą poślubną. Najpierw sesja w cudownym miejscu, a potem słodki miesiąc miodowy – brzmi jak plan doskonały!

Miejsca na plener ślubny zagraniczny tajlandia


Gdzie wybrać się na plener ślubny? Miejsca!

Możecie też wybrać miejsca pod kątem tematycznym i tam szukać konkretów:

 • rodzaj miejsca – geografio pomóż!

Zastanówcie się jaki rodzaj miejsca przemawia do Was najmocniej, czy to będzie plener ślubny w górach, w lesie, na łące, nad jeziorem czy może sesja ślubna na plaży? Pomysły na plener ślubny można znaleźć na stronach fotografów ślubnych, zajrzyj na nasz blog i się zainspiruj!

 • lokalizacja – jaka odległość

Możecie też określić swoje wymagania poprzez zawężenie obszaru. Jak daleko chcecie jechać? Jeśli mieszkacie w Krakowie, to może chcecie, aby Wasz fotograf ślubny zrobił zdjęcia w Waszym mieście? A może chcecie rozszerzyć teren i poszukacie inspiracji pod hasłem: sesja ślubna małopolska lub Śląsk, bo jest jeszcze dla Was nieodkryty?

 • oryginalne pomysły na plener

Jeśli jesteście znudzeni powtarzalnością niektórych pomysłów, do tego Wasi przyjaciele mieli już ślubne sesje plenerowe w górach lub nad jeziorem, to możecie poszukać oryginalnych miejsc plenerowych jak np. jaskinia, ruiny w dżungli albo biblioteka. Profesjonalny fotograf ślubny na pewno wyczaruje świetne kadry w niestandardowym miejscu. Sesja z racami dymnymi, alpakami albo w łódce to też tematy, które mogą dać nietypowe rezultaty!

 • plener zagraniczny

Dla ludzi żądnych przygód poza granicami Polski jest obszerny teren do eksploracji – plener zagraniczny może odbyć się naprawdę wszędzie! Dlatego najlepiej zobaczcie zdjęcia z różnych miejsc, poszukajcie czegoś co Was totalnie urzeknie. Czy to będą dzikie dzikości na sesji ślubnej w Szkocji, czy zimowa sesja plenerowa na Islandii, a może jednak Twoje serce kocha południowe słońce i zamarzy Ci się plener ślubny we Włoszech? Zobacz nasz plener ślubny Amalfi.

Plener ślubny na plaży


Plener ślubny w deszczu – co jeśli pogoda będzie brzydka?

My uwielbiamy promienie słońca, buduje to piękny światłocień, ale wcale to nie oznacza, że w zachmurzony dzień nie można zrobić rewelacyjnych zdjęć! Miejsce może być i tak zachwycające, a radość i dynamikę wniesiecie Wy Waszą energią! Grunt to dobre nastawienie. Pamiętasz film “Deszczowa piosenka”? Więc właśnie! Ale jeśli bardzo marzysz o zdjęciach skąpanych w słońcu, plener ślubny można przesunąć na inny termin! My jesteśmy elastyczni!


Ile trwa plener ślubny?

Każda ślubna sesja plenerowa innego dnia niż dzień ślubu trwa minimum 2h, a przeważnie 3-4h. Jeżeli jest to plener w górach, to z pewnością logistyka będzie wymagała, aby dotrzeć na miejsce startu wcześniej, czasem nawet dzień wcześniej. Na plener zagraniczny z kolei najlepiej zarezerwować 2-3 dni, aby mieć zapasowy czas na wypadek nieprzewidzianych sytuacji czy zmiany pogody.

jak pozować do zdjęć


Jak pozować do zdjęć, czyli nie umiem/nie lubię. Co teraz?

Najważniejszym sekretem dobrego pozowania, to być sobą! Naprawdę uwierz, że żadne wystudiowane pozy nie sprawią, że zdjęcie będzie miało to coś, jeżeli Twoja twarz będzie spięta. W oczach widać wszystko! My mamy mnóstwo metod na to, aby poprowadzić każdą naszą parę na plenerze ślubnym tak, aby było prawdziwie i pięknie! Także jeżeli jesteś w naszych rękach, to o nic się nie martw! A jeżeli nie, to mam dla Ciebie trzy podpowiedzi:

 1. Zadbajcie o swój komfort – warto zrelaksować się z ukochaną osobą dzień wcześniej. Spędzić miły wieczór, nastroić się. Oprócz tego warto zadbać o profesjonalny makijaż a nawet fryzurę – to doda Ci pewności siebie. Pamiętaj też, że będziesz w swojej najpiękniejszej sukience w ramionach najlepszego faceta na świecie! Reszta jest nieważna!
 2. Spróbujcie sesji narzeczeńskiej – to dobry początek dla osób, które nie czują się zbyt pewnie przed obiektywem. Nieformalny charakter sesji, swobodne, codzienne ubrania, świadomość, że to jeszcze nie jest “ta-najważniejsza-sesja” pozwala nabrać nieco więcej doświadczenia. Możecie z narzeczonym zobaczyć jak się zachowywać, co się sprawdza i czy to w ogóle jest trudne? 😉
 3. Krótka sesja w dniu ślubu – jeżeli punkt drugi nie zadziała i stwierdzisz, że jednak sesje są nie dla Ciebie, to po prostu odpuść plener ślubny innego dnia! Nie ma sensu zmuszać się do czegoś, czego nie czujesz! Szybka sesja portretowa w dniu ślubu nie będzie takim wyzwaniem, a kilka wspólnych portretów będziecie mieć do ramki!

.

plener ślubny jesienią jesienny


Plener ślubny jesienią lub zimą

Istnieje przekonanie, że najlepszy okres na zdjęcia jest latem lub wiosną, bo przyroda rozkwita, jest ciepło i słonecznie.

Tymczasem najpiękniejszy kąt padania światła słonecznego jest… jesienią! Zgadza się! Długie refleksy świetlne, miękkie, ciepłe światło to zasługa późniejszych miesięcy w roku. Plener ślubny jesienią ma też niewątpliwie duży walor plastyczny w postaci przepięknych barw – czerwieni, żółci, brązów! Liście na drzewa, lasy wyglądają obłędnie! O tej porze roku można też upolować cudne mgły.

A co z zimą? Jeżeli jesteś zimnolubnym człowiekiem to taka zimowa aura też jest przepiękna, ale może wymagać od Ciebie cierpliwości – w Polsce zimy są coraz słabsze, więc trzeba polować na śnieżne dni lub pojechać gdzieś dalej w góry, gdzie zaspy śniegowe są wszędzie! Warto tylko pamiętać o termosie z gorącą herbatą i kocysiu!

plener ślubny zimą

Jaka jest cena pleneru ślubnego?

Koszt ślubnej sesji plenerowej innego dnia przeważnie waha się od 1000 zł do 2500 zł – w zależności od ilości wspólnie spędzonego czasu i odległości (np. azjatycki plener zagraniczny).

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć, zajrzyj na bloga!