Oranżeria Dwór w Tomaszowicach – pełne emocji wesele w Krakowie z morzem kwiatów!

Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim romantykom. Będzie wzruszająco, subtelnie, elegancko, i bardzo kwieciście! Plus przepiękny kościół św. Anny oraz miejsca z duszą – Oranżeria i Dwór w Tomaszowicach. 

oranżeria dwór w Tomaszowicach wesele

Zamknij oczy i pomyśl: Kraków, słyszysz stukot kopyt na rynku, słońce przyjemnie grzeje, przelatują ptaki, czujesz zapach kwiatów, wokół dźwięki rozmów najbliższych, śmiejecie się. A potem płaczecie, bo to łzy wzruszenia! 

To ten dzień! Serce wali, trzymacie się za ręce, potem trzymacie innych w objęciach, gorące “Tak się z cieszę, że jesteście”! Toast, muzyka gra, wirujecie w tańcu, pocałunek. Jest pięknie, jest romantycznie, jesteś wśród ukochanych! Czujesz szczęście! 

A teraz otwórz powoli oczy i zobacz to wszystko w naszych zdjęciach! Z ogromną przyjemnością fotografowaliśmy wszystkie te emocje i nastrój, zachwyć się z nami! 

Będzie też szczególny wątek (dla wielu z nas bliski z dzieciństwa), który mnie bardzo wzruszył! Przed Wami dzień ślubu Kingi i Denisa! 

dwor w tomaszowicach fotograf slubny krakow 086

Oranżeria jak i cały Dwór w Tomaszowicach to wyjątkowe miejsce na wesele pod Krakowem, miejsce z duszą!

Jeśli kochasz elegancję, pragniesz romantycznego wnętrza ze smakiem, miejsca z prawdziwym klimatem, to Oranżeria i Dwór w Tomaszowicach jest doskonałym wyborem! Ilekroć tam jesteśmy, tyle razy zachwyca nas zielona przestrzeń i architektura wnętrz. 

Kinga i Denis pragnęli celebrować swój dzień w otoczeniu bliskich z całego świata, a na swoje miejsce ślubu wybrali Kraków, jedno z najpiękniejszych polskich miast. Idealnym miejscem na ślub i wesele międzynarodowe okazał się właśnie Dwór w Tomaszowicach. 

dwor w tomaszowicach wesele fotograf slubny krakow

Za całym pięknym tego dnia stoi jeszcze jedna szczególna osoba, która pomogła Kindze i Denisowi zrealizować wszystkie marzenia. Była to Dorota Nowakowska, właścicielka agencji ślubnej – prawdziwa cudotwórczyni oraz bardzo ciepła i radosna osoba. Cieszymy się, że mogliśmy razem pracować! 

Dzisiejszy wpis Dorota współtworzy z nami! Dzięki kilku pytaniom, które zadaliśmy Dorocie, będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat, jak wyglądała współpraca Doroty z Kingą i Denisem, a tym samym jak w ogóle wygląda organizacja ślubu przez wedding plannera.   

Doroto, jakie były Twoje zadania? 

Dorota Nowakowska, WINSA Wedding & Event: Ślub to coś więcej niż tylko rzeczy… to przede wszystkim uczucia. To dzień, w którym każda chwila opowiada historię wyjątkowej miłości. Moim zadaniem było stworzenie ślubu, który będzie niepowtarzalnym przeżyciem. Takiego ślubu, który zabierze moją parę młodą i jej gości w podróż pełną głębokich, zmysłowych doznań. 

Od eleganckiego miejsca na przyjęcie weselne i  podkreślenia go subtelnym zapachem kwiatów, delikatnością tkanin i grą świateł, po dobranie muzyki, która wniesie energię i ekscytację, aż do sprawienia by doznania kulinarne zachwyciły nawet najbardziej wymagających międzynarodowych gości. Tak by stworzyć najpiękniejsze wspomnienia, które zostaną z moją parą młodą na zawsze. 

Zjawiskowy Pałac Bonerowski na przygotowania i… podróż do dzieciństwa

Kiedy weszłam i przywitałam się z Kingą i jej bliskimi, zobaczyłam na kredensie ceramiczną filiżankę wyglądającą bardzo znajomo. Miała złote uszko, fioletowo-niebieski wzorek i uśmiechała się do mnie. Ktoś rozpoznaje? 

dwor w tomaszowicach fotograf slubny krakow 005

Był to oczywiście Kubeczek, postać z bajki Disneya “Piękna i Bestia”!  Nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiałam tę historię, była to jedna z moich ukochanych bajek z dzieciństwa! W każdym razie tego dnia nie byłam jedna! 

Kinga, nasza panna młoda, opowiedziała nam o swojej miłości do Belli i jej przygód. Poza porcelanowym Kubeczkiem, tego dnia pojawi się jeszcze kilka motywów związanych z tą miłosną historią. Wypatrujcie! A póki co zapraszam na pierwszą część zdjęć z przygotowań ślubnych w cudnych wnętrzach w Pałacu Bonerowskim i Feniks Fragola Apartments znajdujących się przy rynku w Krakowie.

Idealne miejsce na ślub – kościół św. Anny na rynku w Krakowie

Kościół św. Anny w Krakowie jest uznawany za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce. Wnętrza są bogato zdobione, ołtarz jest przepiękny, ale nie mniej zachwycająca jest ośmioboczna kopuła! Jako wielka miłośniczka architektury nie mogłam ominąć w reportażu tego cudu, więc to oczym pisze zobaczycie na kilku zdjęciach poniżej.

Sama ceremonia ślubna była pełna emocji (uprzedzałam, że będzie ich wiele!). Myślę, że każdy wrażliwiec, a zatem każdy fotograf ślubny cieszy się, kiedy może utrwalać na zdjęciach wzruszenie, łzy radości, uśmiechy, spojrzenia, drobne pełne miłości gesty. To wszystko tu znajdziecie! Przygotujcie chusteczki! 

Doroto, co było największym wyzwaniem podczas ślubu Kingi i Denisa?

Dorota Nowakowska: Praca z parami z całego świata i ich poznawanie to niesamowite doświadczenie. To także mniejsze i większe wyzwania każdego dnia. Dla mojej pary Kingi i Denisa rodzina i bliscy są bardzo ważni. Pragnęli przeżywać te piękne chwile ślubne wśród osób, które kochają.  Marzyli o tym aby ich goście z zagranicy zasmakowali w świecie tradycyjnej polskiej gościnności. Spełnienie tej pięknej wizji okazało się większym wyzwaniem niż mogliśmy to przewidzieć. 

Na drodze stanęła nam pandemia Covid -19 i restrykcje rządowe. Planowanie w takich warunkach wymagało od wszystkich  jeszcze większego zaangażowania w każdy szczegół opieki nad gośćmi weselnymi. Na kilka dni przed weselem, rodzina Pana Młodego nie mogła opuścić swojego kraju ze względu na wprowadzone obostrzenia. Na szczęście miłość rodzinna nie zna granic i wszyscy bliscy Kingi i Denisa byli na ślubie zarówno sercem jak i ciałem.  

Ukwiecony Dwór w Tomaszowicach – taki dwór to najpiękniejsze miejsce na wesele!

Wystrój Dworu w Tomaszowicach w dzień ślubu Kingi i Denisa był przygotowany bardzo starannie. Dekoracje kwiatowe na weselu zostały skomponowane w sposób spójny z kolorystyką i teksturami dodatków takich, jak obrusy i serwetki czy ślubna papeteria. Na okrągłych stołach stały piękne kompozycje kwiatowe, a pośród nich wysokie pięcioramienne świeczniki – tak! To kolejny element przeniesiony z “Pięknej i Bestii”

Na stole prezydialnym pary młodej przygotowano inne nawiązujące detale, jak choćby czerwona róża pod szklanym kloszem! Całość dopełniały niesamowite podwieszane pachnące kwiaty. Moje pierwsze wrażenie: przepiękne morza kwiatów i co za obłędny zapach! 

Doroto, jaka jest Twoja ulubiona część planowania wielkiego dnia dla pary?

Dorota Nowakowska: Każda para, którą spotykam, ma historię miłosną inną niż wszystkie. Każdy ma te intymne chwile, które dzielili ze sobą, a wrażliwość tego procesu jest dla mnie po prostu magiczna. Uwielbiam to, jak moje pary są zaangażowane w przekształcanie przestrzeni swojego ślubu i wesela. Jak razem sprawiamy, że dzień ślubu z każdą chwilą staje się piękniejszy i pełniejszy.

Oranżeria w Dworze w Tomaszowicach jest bardzo plastyczna – dekoracje kwiatowe na weselu i w ogrodzie

Ten XIX-wieczny zespół dworsko-parkowy znajduje się zaledwie 15 km od Krakowa. Wiem, że wiele par młodych organizujących ślub międzynarodowy wybiera to miejsce na wesele. Wnętrza Oranżerii, wysokie okna, przestrzeń, drewniane i kamienne elementy wystroju wnętrz zapewniają dużą neutralność, co sprawia, że miejsce jest bardzo plastyczne. 

Wszystko zależy tak naprawdę od wizji pary młodej. Dzięki dekoracjom kwiatowym można we wnętrza wnieść lekkość wiosny, wyczarować baśniowy klimat. Zobaczcie jak wizja Kingi i Denisa została zrealizowana przez Dorotę Nowokawską i BeDeko-kwiatowe atelier, bardzo zdolnej Anny Berniak! Ja oniemiałam! CUDOWNIE!  

To było wyjątkowe wesele w Dworze w Tomaszowicach, a dlaczego? 

Zawsze wracamy wspomnieniami do tego ślubu i wesela z dużym rozmarzeniem! Było baśniowo, romantycznie i elegancko, z mnóstwem tego, co kochamy najbardziej, czyli pięknymi emocjami! Była prawdziwa bliskość, bycie sobą, docenienie swojej wrażliwość i podążanie za marzeniami. 

Była zaśpiewana przez uzdolnioną siostrę Kingi piosenka przewodnia z “Pięknej i Bestii” (pani Imbryczek: “Tale as old as time, True as it can be…”). Sama Kinga też zaśpiewała piosenkę zadedykowaną rodzicom. Wierzcie, bądź nie, miałam ciarki na skórze, byłam ogromnie wzruszona i nie dziwię się, że niektórzy wycierali ukradkiem łzy. Także podczas pierwszego tańca w obłokach! Ale o tym opowie Wam Dorota!

Czy był jakiś moment, chwila, którą zapamiętałaś z tego ślubu najbardziej?

Dorota Nowakowska: Jedną z najbardziej pamiętnych części dnia Kingi i Denisa był ich pierwszy taniec zatańczony pod żyrandolem wypełnionym po brzegi pachnącymi kwiatami. Para tańczyła  przy dźwiękach emocjonującej piosenki śpiewanej na żywo, w lekko unoszącej się nad podłogą mgle. Patrząc na Kingę i Denisa było widać piękne uczucie, którego nie da się wyrazić słowami. Coś wspaniałego i tak niezwykłego jak moja para młoda. Możliwość towarzyszenia moje parze w takich chwilach to dla mnie zaszczyt i przywilej. Z przyjemnością dedykuję swoje życie tym chwilom i moim parom!

Zgadzam się mocno z Dorotą! Nie da się zapomnieć tego momentu i obłędnego zapachu podwieszonych kwiatów oraz wybornej muzyki! 

Terytoria Cover Band to poziom muzyczny daleki od potocznych skojarzeń weselnych “grajków”. Ten zespół tworzy grupa utalentowanych ludzi, którzy dają prawdziwy popis na scenie, a salę weselną zamieniają w salę koncertową! Parkiet był rozgrzany do czerwoności, a my stopery do uszu zostawiliśmy schowane głęboko na dnie torby. To była muzyczna uczta! 

Ślub i wesele z motywem “Pięknej i Bestii” 

Urzekł mnie pomysł Kingi i Denisa, aby w dniu ich ślubu pojawiły się motywy z tej romantycznej bajki. Tym bardziej, że udało im się z pomocą Doroty sprawić, że był to tylko akcent, detal istotny dla nich. Nie przytłoczyło to opowieści o nich. 

Wciąż był to przede wszystkim przepiękny dzień celebrujący miłość Kingi i Denisa w baśniowym wydaniu, tak jak tego oni chcieli i czuli! 

Ściskamy! Karolina i Michał

dwor w tomaszowicach oranzeria wesele krakow fotograf slubny 55

Cały dream team – Wedding Planner: Dorota Nowakowska / Miejsce wesela: Dwór w Tomaszowicach / Fotograf ślubny: Dwudziestadruga.pl / Bukiet ślubny i dekoracje: BeDeko-kwiatowe atelier Anna Berniak / Zespół Muzyczny: Terytoria Cover Band / Makijaż: Magdalena Moniczewska / Fryzura: Kateryna Pasko / Samochód ślubny: Mustang Retro Fan / Rent IT wypożyczalnia dekorent.pl

Inne sesje i reportaże:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podoba Ci się to, co robimy?

Odezwij się

Nagrody i wyróżnienia