Sesja ślubna w Wenecji – o włoskiej miłości, wyzwaniach i… co zobaczyć!

Sesja ślubna w Wenecji, podróż poślubna, czy po prostu romantyczny wypad we dwoje do światowej stolicy miłości – jak dla mnie każdy z tych powodów jest świetny, a wszystkie 3 połączone w 1 to według mnie najlepsza opcja! 

Myśląc o sesji w Wenecji, myślałam dużo o architekturze, o włoskim jesiennym słońcu, które kocham. Ostrzyłam kły na ciekawe światłocienie, snopy, refleksy. A co zastaliśmy na miejscu?  Głównie zachmurzone niebo, z okazjonalnymi przejaśnieniami. 

Czy poddałam się? Nie. Zastanowiłam się jak mogę wykorzystać te warunki i spojrzałam na Wenecję pastelowo, lekko, w przełamanych bielach. I powiem Wam, że uwielbiam takie jej wydanie! Jest dla mnie romantyczna jak wiatr, a nie czerwone wino. I to też jest cudne! 

Zapraszam Was do przeczytania artykułu i zobaczenia jak w naszych oczach wygląda to wodne miasto z kochanymi Karoliną i Chrisem.

dwudziestadruga opinie
sesja ślubna w Wenecji zagraniczna we Włoszech

Sesja ślubna za granicą – dla każdego kto kocha podróże!

Jestem mocno nieobiektywna, bo kocham robić zdjęcia w pięknych miejscach, kocham zwiedzać i kocham Włochy. Zresztą kto nas już trochę obserwuje wie, że to nie nasza pierwsza sesja ślubna za granicą. A we włoskie rejony to już nasza trzecia! Na blogu znajdziesz jeszcze zagraniczną sesję ślubną w Amalfi oraz sesję ślubną w Mediolanie i Bergamo.

Każda taka sesja zagraniczna to świetna przygoda! Nie tylko pamiątka w postaci pięknych zdjęć, ale całe spektrum doświadczania nowego miejsca, smaków, zapachów, klimatu! Czy jest tylko dla osób kochających podróże? 

sesja ślubna w Wenecji

Na pewno dla wielu takich osób sesja ślubna za granicą będzie spełnieniem marzeń, ale także osoby które po prostu chcą przeżyć ciekawą przygodę odnajdą się na takiej sesji! Tym bardziej, że zawsze staramy się przygotować plan na sesję ślubną, znaleźć ciekawe miejsca na zdjęcia, więc poza fotografami zyskujecie także parę prywatnych przewodników 😉 Organizacja to nasza smykałka, więc możecie na nas liczyć!

Klimat Wenecji i sesja ślubna w Wenecji, czyli co warto wiedzieć

Myślę, że spośród wszystkich istotnych kwestii, najważniejszych jest 5 rzeczy! Według mnie są to:

 • włoski klimat po wenecku

W Wenecji zobaczycie trochę inne Włochy, bo na drogach nie spotkacie ani jednego auta, za to wciąż doświadczycie urokliwych wąskich uliczek, klimatycznych kamienic z pięknymi fasadami i na śniadanie wypijecie najlepsze espresso i zjecie pyszne świeżo wypieczone croissanty! 

Od razu zostawię polecenie – najlepsze chrupiące rogale znajdziecie w knajpce Luganegher (link do Google maps). Idźcie rano! Bo znikają ekspresowo. Koniecznie z kawą!

wenecja co zobaczyc
 • jak Włosi reagują na sesje ślubne

Jeśli chodzi o sesje ślubne w Wenecji to miejscowi są bardzo przyjacielsko nastawieni! Zresztą Włosi mają gościnność we krwi. Wykrzykiwane “Auguri”, częstowanie kawą jest na porządku dziennym. Nawet gondolierzy, który słyną z pewnej szorstkości wobec pragnień fotograficznych turystów, pozwolili stanąć naszej parze na ich prywatnym pomoście!

 • co z tymi tłumami 

Kluczowe jest to, aby wybrać taki moment w roku i taką porę dnia, aby uniknąć nadmiaru ludzi. Wenecja przez swoje wąskie uliczki może szybko się “wypełnić” turystami. O tym kiedy jechać przeczytacie poniżej. 

 • kanały – co z tym zapachem? 

Ile razy byliśmy w Wenecji nie czuliśmy żadnego smrodku, o którym krążą legendy! Fakt, że przepadamy za Wenecją wiosenną i wczesnojesienną, więc jeśli latem pojawia się jakiś odór to po prostu nigdy go jeszcze nie poczuliśmy. 

 • koty w Wenecji

Jeśli ktoś kocha koty tak jak my, to będzie w raju! Ale to też nie jest tak, że wałęsają się wszędzie pod nogami. Wypatrujcie je leniwie śpiących w oknach, na murkach, czy przemykających wzdłuż kanału. Na uliczkach znajdziecie je głównie rano, kiedy szabrują zanim zjawią się ludzie.

sesja slubna wenecja kot 01

Zwiedzanie Wenecji i miejsca na sesję ślubną w Wenecji:

Lokacje (nie)oczywiste

Zatytułowałam ten podrozdział tak, bo mogłabym Was czarować ukrytymi miejscówkami spoza szlaku, ale prawda jest taka, że stara część Wenecji jest po prostu piękna i głupotą byłoby omijać jej reprezentatywne lokacje. O smaczkach do zwiedzania opowiem niżej. 

Sesja ślubna w Wenecji

Za to świetne miejsca na sesję ślubną w Wenecji czy po prostu spacer fotograficzny będą:

 • plac św. Marka i jego bazylika
 • podcienia pałacu Dożów
 • zacumowane nieopodal gondole
 • druga najsłynniejsza bazylika Santa Maria della Salute skąd jest ładny widok na plac św. Marka i kanał
 • okolice mostu Rialto
 • rejs gondolą
 • i po prostu uliczki wzdłuż kanałów z małymi mostkami  

Spróbuj zobaczyć je po swojemu! Może w innym kontekście, może z biegnącym psem!

sesja slubna w wenecji gondole 01

Tip podróżniczy o gondolach 

Jeśli chcecie przepłynąć się gondolą z gondolierem, ale nie chcecie za to płacić 100 euro, to są tzw. przeprawy gondolowe przez Canal Grande za 2 euro. Ja polecam tę przeprawę przy Gondola Dogana Vallaresso – widać w trakcie rejsu dzwonnicę św. Marka i Santa Maria della Salute na drugim brzegu! 

Wenecja w naszym obiektywie – kolor!

Sesja w Wenecji w czarno bielach?

Mimo mojej ogromnej miłości do zdjęć czarnobiałych, Wenecja grała mi w duszy pastelowo, z barwami. Dlatego większość zdjęć jak widzicie jest kolorowych, ale nie oznacza to, że nie ma kilku smakowitych kadrów w nastrojowym wydaniu black and white!

sesja slubna w wenecji bw 01

Chcesz zdjęcia w Wenecji? Sprawdź kiedy znów tam będziemy!

Jeśli marzysz o sesji ślubnej w Wenecji i podobają Ci się nasze zdjęcia, napisz do nas. Powiadomimy Cię o najbliższym wyjeździe do Wenecji!

Możesz też obserwować nasze konto na instagramie @Dwudziestadruga_pl, tam dowiesz się kiedy i gdzie aktualnie podróżujemy lub gdzie planujemy wyjazd w najbliższym czasie!

"*" oznacza pola wymagane

Powiadom mnie

Zobacz jeszcze przydatne wskazówki na wyjazd i zwiedzanie Wenecji

Kiedy jechać do Wenecji by uniknąć tłumów?

sesja slubna wenecja tlumy 01

Zawsze sobie myślę, gdy ktoś mnie o to pyta, co to znaczy tłum ludzi? Dla kogoś może to być 10 osób w zasięgu wzroku, a dla kogoś dopiero moment w którym stoi ściśnięty jak sardynka i nie może przejść. Z Wenecją jest jeszcze dodatkowo ten problem, że o “ludzkie zatory” na tych niekiedy naprawdę wąskich uliczkach (na szerokość 2 osób!) nie trudno nawet gdy nie ma hordy ludzi. 

Wiosną i jesienią, wczesnym rankiem i późnym wieczorem – takie dam wskazówki wszystkim osobom, które lubią, gdy jest jak najmniej ludzi w popularnych miastach i miejscach. Wenecja w tych porach jest naprawdę klimatyczna i romantyczna! 

Jak dotrzeć do Wenecji? 

wenecja ceny lot nocleg
 • samolotem – do Wenecji lata zarówno Ryanair oraz Wizzair. Bilety można złapać już od 60zł! Najlepiej tanich lotów szukać na flipo.pl i scyscanner.pl, a pakiet loty i noclegi w bardzo okazyjnych cenach pojawiają się na fly4free.pl.
 • samochodem – z Katowic jest to ok. 960 km i ok. 10h trasy. Autem nie wjedziemy do Wenecji, ale na początku wyspy znajduje się specjalny parking całodobowy (ok. 21 euro/dobę).

Jak poruszać się po Wenecji?

Jak wiecie samochodem nie ma szans, pozostają Wam własne nogi, ale także tzw. Vaporetto (tramwaj wodny pływający po Canal Grande), taksówki wodne i gondole.

Co zobaczyć w 1 dzień w Wenecji? 

Jeżeli wybierzecie się na sesję ślubną w Wenecji, możecie zaplanować sobie ekstra dzień na zwiedzanie! Poza miejscówkami, które już wymieniłam wcześniej, polecam też kilka dodatkowych smaczków:

 • Bazylika św. Marka wewnątrz! 
 • taras widokowy znajdujący się na szczycie dzwonnicy św. Marka
 • pałac Dożów wewnątrz
 • galeria fotograficzna na wyspie Giudecca (ciekawe wystawy zdjęć + piękny widok z okna na Wenecję)
 • niebanalna księgarnia Acqua Alta (wszędzie książki i koty, z książek zrobione są nawet schody!)
 • cudna klatka schodowa Scala Contarini del Bovolo
 • taras Fondaco dei Tedeschi (panorama Wenecji z widokiem na Rialto)
 • małe manufaktury wytwarzające maski karnawałowe (im dalej od placu św. Marka tym bardziej kameralne i ciekawe, bez chińskiej tandety)

Myślę, że to i tak nadmiar propozycji co zobaczyć w 1 dzień, aby zwiedzanie Wenecji było ciekawe!

Zobacz inne sesje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podoba Ci się to, co robimy?

Odezwij się

Nagrody i wyróżnienia