Jak przygotować się do ślubnej sesji plenerowej i jak wybrać miejsce na plener ślubny?

Kiedy zrobić plener ślubny – w dniu ślubu czy innego dnia?

Są pary, które wiedzą od razu, że marzą o przecudnym plenerze ślubnym innego dnia i nie mają takich dylematów, ale co jeśli nie wiesz? Pozwól, że opowiemy krótko o plusach i minusach obu rozwiązań!

sesja slubna plener slubny pomysly kolory 19

Plener ślubny w dzień ślubu

Niewątpliwie zaletą takiej sesji jest to, że będziecie mieć portrety w “żywych” emocjach ślubnych, w makijażu i fryzurze ślubnej. Taka sesja jest też króciutka, trwa maksymalnie 30 minut. Można też zabrać na sesję ślubną druhny!

Minusy? Trzeba ją uwzględnić w harmonogramie dnia, aby zdążyć zanim zajdzie słońce (jeśli na takich portretach Wam zależy). Możecie pomyśleć o minisesji zaraz po ceremonii ślubnej/po kościele, kiedy goście będą zajęci przejazdem na miejsce przyjęcia lub po pierwszym tańcu, czyli po oficjalnym rozpoczęciu wesela. Poza złotą godziną (czyli w okolicach zachodu słońca) można też wykorzystać niebieska godzinę – chwila po zmroku, która daje na wieczornych zdjęciach piękny granat nieba. Warto mieć w pamięci, aby nie oddalać się zbytnio od sali z powodu ograniczeń czasowych (nie chcecie znikać gościom na zbyt długo z wesela). Na niektórych presja czasu źle wpływa, trudniej się zrelaksować, być sobą. Czasem też goście podglądają i sesja przestaje być intymną sprawą na osobności

Plener ślubny innego dnia

Możesz założyć sukienkę ślubną po raz drugi. Jest to rodzaj wyjątkowej randki (w niecodziennych strojach ), intymny czas dla Was na bliskość i czułość, radość i śmiech! Dużą zaletą jest komfortowa ilość czasu, luz i swoboda, brak troski, że sukienka czy garnitur się ubrudzą. Można wybrać dowolne miejsce w Polsce lub na świecie na plener swoich marzeń! Poza pięknymi portretami możemy zrobić z Wami również epickie zdjęcia na ścianę do salonu w wielkim formacie, bo mamy ciekawe tło lub cudne światło do dyspozycji!

Minusy? Na pewno trzeba ponownie zadbać o makijaż i fryzurę (choć nie musi być taka sama jak w dzień ślubu!) i przeznaczyć na plener jeden wolny dzień. Ważne, aby to nie był dzień po weselu, bo suknię należy wyprać, a Wy powinniście być wypoczęci – w końcu chcecie wyglądacie wspaniale!

Optymalne rozwiązanie

Najlepiej zrobić obydwa plenery! W dzień ślubu to tylko moment, a warto złapać Wasze emocje na wspólnym Waszym portrecie. Zawsze doradzamy to każdej naszej parze – nawet jeśli zdecydowali się na plener innego dnia. Za to sesja w innym terminie to taka Wasza wisienka na torcie, doskonała klamra, która spina całą Waszą ślubną opowieść na przepięknych kadrach razem!

sesja slubna plener slubny pomysly natura 02

Jaki wybrać pomysł na plener ślubny? Jaki styl?

W stylu Waszego wesela

Jeśli macie wybrany określony styl Waszego ślubu np. wesele boho, rustykalne, industrialne, eleganckie, możecie postawić na spójność i zdecydować, aby plener ślubny został utrzymany w podobnym klimacie. To pomoże nieco Wam zawęzić potencjalne miejsca i pomysły na sesję. Niektóre sale można wręcz wykorzystać po ślubie jako świetną lokację na Wasz plener – jeśli wesele było w stodole albo w kamiennym spichlerzu takimi jak Oaza Leńcze, to wprost wymarzone miejsce na plener! Do tego będzie spójne z całością. Villa Love też znana jest ze swego uroku, mówi się o niej polska Toskania

Wasze ulubione miejsce

Innym kluczem do wytypowania miejsca na plener ślubny jest przyjrzenie się własnym preferencjom. Zastanówcie się, gdzie dotychczas lubiliście spędzać czas najczęściej lub może macie jedno szczególne miejsce, z którym macie osobiste miłe wspomnienia? Niektórzy zerkają na miejsce oświadczyn – może to były Bieszczady albo przytulna kawiarnia? Warto rozważyć potencjał na zdjęcia lub po prostu zapytać nas o opinię. Zawsze pomagamy naszym parom w wymyśleniu miejsca na sesję ślubną!

Wasze wymarzone miejsce

Jeszcze inna metoda, to wsłuchanie się w głos swojego serca – o czym zawsze marzyliście, co rozpalało Was na samą myśl? Może oglądaliście jakiś film, którego akcja rozgrywa się w pięknych okolicach? Warto popuścić wodze fantazji – czasem z najbardziej szalonych pomysłów wychodzą realne tematy! Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc – możemy zweryfikować możliwość wykonania zdjęć w danym miejscu i zająć się całą organizacją sesji.

Podróż poślubna – przygoda

Wspominaliśmy już, że jesteśmy zapalonymi podróżnikami, więc również możecie liczyć na naszą gotowość, aby wsiąść razem z Wami w samolot i polecieć dokądkolwiek! Świat jest piękny, a każda podróż to wielka przygoda, która zostawia wspomnienia na całe życie! Niektóre nasze pary łączą temat zagranicznego pleneru ślubnego ze swoją podróżą poślubną. Najpierw sesja w cudownym miejscu, a potem słodki miesiąc miodowy – brzmi jak plan doskonały!

sesja slubna plener slubny pomysly zagraniczne 02

Gdzie wybrać się na plener ślubny? Miejsca!

Możecie też wybrać miejsca pod kątem tematycznym i tam szukać konkretów:

Rodzaj miejsca – geografio pomóż!

Zastanówcie się jaki rodzaj miejsca przemawia do Was najmocniej, czy to będzie plener ślubny w górach, w lesie, na łące, nad jeziorem czy może sesja ślubna na plaży? Pomysły na plener ślubny można znaleźć na stronach fotografów ślubnych, zajrzyj na nasz blog i się zainspiruj!

Lokalizacja – jaka odległość

Możecie też określić swoje wymagania poprzez zawężenie obszaru. Jak daleko chcecie jechać? Jeśli mieszkacie w Krakowie, to może chcecie, aby Wasz fotograf ślubny zrobił zdjęcia w Waszym mieście? A może chcecie rozszerzyć teren i poszukacie inspiracji pod hasłem: sesja ślubna małopolska lub Śląsk, bo jest jeszcze dla Was nieodkryty?

Oryginalne pomysły na plener

Jeśli jesteście znudzeni powtarzalnością niektórych pomysłów, do tego Wasi przyjaciele mieli już ślubne sesje plenerowe w górach lub nad jeziorem, to możecie poszukać oryginalnych miejsc plenerowych jak np. jaskinia, ruiny w dżungli albo biblioteka. Profesjonalny fotograf ślubny na pewno wyczaruje świetne kadry w niestandardowym miejscu. Sesja z racami dymnymi, alpakami albo w łódce to też tematy, które mogą dać nietypowe rezultaty!

Plener zagraniczny

Dla ludzi żądnych przygód poza granicami Polski jest obszerny teren do eksploracji – plener zagraniczny może odbyć się naprawdę wszędzie! Dlatego najlepiej zobaczcie zdjęcia z różnych miejsc, poszukajcie czegoś co Was totalnie urzeknie. Czy to będą dzikie dzikości na sesji ślubnej w Szkocji, czy zimowa sesja plenerowa na Islandii, a może jednak Twoje serce kocha południowe słońce i zamarzy Ci się plener ślubny we Włoszech? Zobacz nasz plener ślubny Amalfi.

sesja slubna plener slubny pomysly zagraniczne 07

Ile trwa plener ślubny?

Każda ślubna sesja plenerowa innego dnia niż dzień ślubu trwa minimum 2h, a przeważnie 3-4h. Jeżeli jest to plener w górach, to z pewnością logistyka będzie wymagała, aby dotrzeć na miejsce startu wcześniej, czasem nawet dzień wcześniej. Na plener zagraniczny z kolei najlepiej zarezerwować 2-3 dni, aby mieć zapasowy czas na wypadek nieprzewidzianych sytuacji czy zmiany pogody.

zdjecia slubne katowice dwudziestadruga 05

Plener ślubny w deszczu – co jeśli pogoda będzie brzydka?

My uwielbiamy promienie słońca, buduje to piękny światłocień, ale wcale to nie oznacza, że w zachmurzony dzień nie można zrobić rewelacyjnych zdjęć! Miejsce może być i tak zachwycające, a radość i dynamikę wniesiecie Wy Waszą energią! Grunt to dobre nastawienie. Pamiętasz film “Deszczowa piosenka”? Więc właśnie! Ale jeśli bardzo marzysz o zdjęciach skąpanych w słońcu, plener ślubny można przesunąć na inny termin! My jesteśmy elastyczni!

Jak pozować do zdjęć, czyli nie umiem/nie lubię. Co teraz?

Najważniejszym sekretem dobrego pozowania, to być sobą! Naprawdę uwierz, że żadne wystudiowane pozy nie sprawią, że zdjęcie będzie miało to coś, jeżeli Twoja twarz będzie spięta. W oczach widać wszystko! My mamy mnóstwo metod na to, aby poprowadzić każdą naszą parę na plenerze ślubnym tak, aby było prawdziwie i pięknie! Także jeżeli jesteś w naszych rękach, to o nic się nie martw! A jeżeli nie, to mam dla Ciebie trzy podpowiedzi:

  1. Zadbajcie o swój komfort – warto zrelaksować się z ukochaną osobą dzień wcześniej. Spędzić miły wieczór, nastroić się. Oprócz tego warto zadbać o profesjonalny makijaż a nawet fryzurę – to doda Ci pewności siebie. Pamiętaj też, że będziesz w swojej najpiękniejszej sukience w ramionach najlepszego faceta na świecie! Reszta jest nieważna!
  2. Spróbujcie sesji narzeczeńskiej – to dobry początek dla osób, które nie czują się zbyt pewnie przed obiektywem. Nieformalny charakter sesji, swobodne, codzienne ubrania, świadomość, że to jeszcze nie jest “ta-najważniejsza-sesja” pozwala nabrać nieco więcej doświadczenia. Możecie z narzeczonym zobaczyć jak się zachowywać, co się sprawdza i czy to w ogóle jest trudne?
  3. Krótka sesja w dniu ślubu – jeżeli punkt drugi nie zadziała i stwierdzisz, że jednak sesje są nie dla Ciebie, to po prostu odpuść plener ślubny innego dnia! Nie ma sensu zmuszać się do czegoś, czego nie czujesz! Szybka sesja portretowa w dniu ślubu nie będzie takim wyzwaniem, a kilka wspólnych portretów będziecie mieć do ramki!
sesja slubna plener slubny pomysly natura 08

Plener ślubny jesienią lub zimą

Istnieje przekonanie, że najlepszy okres na zdjęcia jest latem lub wiosną, bo przyroda rozkwita, jest ciepło i słonecznie.

Tymczasem najpiękniejszy kąt padania światła słonecznego jest… jesienią! Zgadza się! Długie refleksy świetlne, miękkie, ciepłe światło to zasługa późniejszych miesięcy w roku. Plener ślubny jesienią ma też niewątpliwie duży walor plastyczny w postaci przepięknych barw – czerwieni, żółci, brązów! Liście na drzewa, lasy wyglądają obłędnie! O tej porze roku można też upolować cudne mgły.

A co z zimą? Jeżeli jesteś zimnolubnym człowiekiem to taka zimowa aura też jest przepiękna, ale może wymagać od Ciebie cierpliwości – w Polsce zimy są coraz słabsze, więc trzeba polować na śnieżne dni lub pojechać gdzieś dalej w góry, gdzie zaspy śniegowe są wszędzie! Warto tylko pamiętać o termosie z gorącą herbatą i kocysiu!

sesja slubna plener slubny 19 1 1

Jaka jest cena pleneru ślubnego?

Koszt ślubnej sesji plenerowej innego dnia zaczyna się od 1500 zł – w zależności od ilości wspólnie spędzonego czasu i odległości (np. azjatycki plener zagraniczny).

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć, zajrzyj na bloga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podoba Ci się to, co robimy?

Odezwij się

Nagrody i wyróżnienia